Článok

 

InfoBar

Meniny dnes má:
Adolf
Posledná správa v odkazovači
Citajte:
Letecký odbor HG v Baťovanoch mal 49 členov. Dňa 22. novembra 1940 do funkcie ...
Obrázok z galérie
Počasie (meteo.sk)
Predpoved pocasia :: www.meteo.sk
Posledné linky
Fly club - Bánovce nad Bebravou
Affordaplane - UL za pár EUR
Strakonické letisko
Názov článku: Egyptské dobrodružstvo v balóne Vložené: 10.10.2011

Ak ma raz niekto srdce dobrodruha a dušu pilota vždy ho poteší vzduchoplavba nad neznámou krajinou.

Prebúdzame sa ešte do tmy v kajute parníku plávajúcom po pokojnom Níle. V mesačnom svite je rieka tak pokojná, že človek si ani  neuvedomuje jej majestátnosť a prvenstvo. Schádzame  dolu po mramorovom schodisku , ešte stále ospalí opierajúci sa o masívne mosadzné zábradlie tohto riečneho parníka, ktorý dekórom pripomína Nautilus slávneho kapitána. Vo vstupnej hale si sadáme do kresiel a posrkávame horúcu kávu akoby sme naivne verili, že nás preberie a my si začneme skutočne uvedomovať dobrodružstvo, ktoré nás čaká. Ospalosť preruší až príchod šoféra, ktorý nás odváža ešte stále za tmy do prístavu, kde už na nás čaká bárka, ktorá nás prevezie na druhu stranu rieky – do údolia kráľov.

                 Prichádzame na ono miesto, srdce sa nám rozbúši pretože to čo vidíme nám vyráža dych. Do veľkej výšky týčiace sa teplovzdušné balóny, ktoré ešte v tme svietia ako obrovské farebné žiarovky. Postupne zhasínajú ,zažínajú a kyvu sa z boku na bok v rytme prebúdzajúceho sa vetra. Na štarte je pomerne rušno, veď nie sme sami kto chcel zakúsiť let nad egyptskou krajinou ktorú pretína modro zelený pás a všade okolo len púšť.

                Naskakujeme do obrovského prúteného koša  a spolu asi s tuctom ďalších pasažierov sa pomaly vznášame k oblohe, ktorú už začína sfarbovať prebúdzajúce sa slnko. Najprv len nesmelý lúč, ale zakrátko  krajina sťahuje svoj šedo čierny závoj a slnko definitívne preberá moc. Toto odveké divadlo pozorujeme z asi pol kilometrovej výšky nachádzajúci sa  poblíž chrámu kráľovnej Hatshepsut , ktorý sa lúčmi farbi do oranžova.

Ďaľšia strana >

Článok napísal: Michal Lackovič

Staršie články

Vytlačiť Poslať emailom
klub terény galéria odkazovač archív súbory linky

webdizajn www.eudius.sk c 07