Článok

 

InfoBar

Meniny dnes má:
Aleš
Posledná správa v odkazovači
Citajte:
Letecký odbor HG v Baťovanoch mal 49 členov. Dňa 22. novembra 1940 do funkcie ...
Obrázok z galérie
Počasie (meteo.sk)
Predpoved pocasia :: www.meteo.sk
Posledné linky
Fly club - Bánovce nad Bebravou
Affordaplane - UL za pár EUR
Strakonické letisko
Názov článku: Myjavský zlet 10 – 12 jún 2011, 6. ročník memorialu Ujca Považanca Vložené: 28.6.2011

...keď sa nás tu zíde sedem kusov tak to bude úspech... takto mi povedal Štefan Sadloň, keď som vystupoval v piatok z auta u Vankov na letisku.  Prvý termín zletu sme totiž zrušil pre bezprízorné počasie. Všade na okolí pršalo, len tu ho jeb*lo !

            ..neboj sa ! buď budeme piť, že sa nedalo lietať, alebo preto že sa dalo lietať ! ...  bola moja odpoveď... keď prúser tak porádny J !

 

            A tak sme začali vytyčovať u Vankov letisko. Tráva bola pokosená, ta vrtuľa na Ostrom vrchu sa točila a tak trocha pofukovalo, ale inak v pohode. Na 10 00 hod to bolo akurát. Letisko sme pripravili na parádu.

            Štefan išiel domov po rogalo a ja som vyrazil na Moravu po novu prilbu ktorú som plánoval vyskúšať.

 

            Podvečer som konečne nahodil mašinu na príves, počkal Ivana a upaľoval  k Vankom. Cestou som znavigoval maníka od ToiToi & DiXi, aby trafil na letisko. Začali mi totiž volať ľudia, že držia hovno ešte od obeda a že kde sú kadibúdky !  Asi nás tam  bude trochu viac, keď sa už zháňajú hajzle....

 

Cestou som ešte stíhal volať na meteo čo majú naplánované za počasie na víkend. Vraj by malo byť v pohode, vietor na Myjave má byť v podvečer normálny a to iste aj na sobotu a aj na nedeľu...aj tak mi to nechcel nikto veriť. Ešte som potvrdil priestor na FIC a poď ho na zlet !

            U Vankov už bolo toho požehnane ! 10 rogál, kopec motorových padáčkarov, chalani na ultralighoch z Trenčína, miestny diváci a  pár padákových trojkoliek...

Na Myjavský zlet doleteli z Hradca Králové aj dvaja motorový rogalisti, z toho jeden na Trabiku.  RESPECT !  vzdialenosť cca 210 km  !!! a karavany tam mal už postavené celý  team z Walkerjetu aj s jeho veliteľom Viktorom Procházkom.

            Ešte sme stihli postaviť veliteľský stan, pripraviť drevo na oheň a poď ho do ľuftu   

            Riadenia letovej prevádzky sa obetavo ujal Karol, nahodil na seba oranžovú vestu rozbalil vlajky, jednu červenú, druhú bielu, odňal mi vysielačku s megafónom a poď ho riadiť čo sa dalo.

Ďaľšia strana >

Článok napísal: Ondrej Mitter

Staršie články

Vytlačiť Poslať emailom
klub terény galéria odkazovač archív súbory linky

webdizajn www.eudius.sk c 07