Aktuálne počasie v mobile.

21:17h. “ Práve som to pozeral, zajtra to bude ! Tak o 9tej zajtra na pumpe a ide sa na kopec ! “ takto obvykle končí posledný telefonát , pred potenciálnym ďalším lietacím dňom. Najlepšie ako zistiť aktuálnu poveternostnú situáciu je reálne sa o tom presvedčiť. Ale je to dosť nepraktický a nákladný spôsob.
Každý z nás má mobilný telefón. Pri cetovaní nie len za lietaním je to jeden z mála spôsobov ako sa dostať k predpovedi či aktuálnemu stavu počasia v danej lokalite.
Tvorca stránky vsadil predovšetkým na jednoduchosť a nenáročnosť. Najskôr prišla na svet Java aplikácia ( malý program ) ktorý si stiahnete (z http://www.yofla.com/pg ), nahráte do mobilu a ono vám to zobrazí čerstvo načítané meteorologické data z internetu. Na koľko bolo dosť nepraktické vyvýjať update pre aplikáciu , následné update-ovanie v mobile, tvorca pristúpil k wap-stránke http://www.yofla.com/pgwap/ ( stránka prispôbená pre mobily ). Dáta sú čerpané z SHMÚ, tak netreba zabúdať, že užívatelia ich môžu používať iba pre vlastnú potrebu.
Funkcie sa rozpisovať dajú, ale myslím že kliknutie na stánku vás zaujme viac ako čítať o tom. Do budúcna sa bude stránka vyvýjať a tvorca rád príjme vaše doplňujúce návrhy na matus@mlaco.skNapísal: Vladimír Kňaze, 26.3.2008